מעט על אגודת ידידי המרכז לחקר הלאדינו

אירועי הכינון של אגודת ידידי המרכז לחקר הלאדינו ע"ש נעימה ויהושע סלטי, וישיבת עבודה חגיגית התקיימו בשלהי אפריל 2015  במעמד נשיא האוניברסיטה הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, רקטור האוניברסיטה פרופ' מירי פאוסט, דיקן הפקולטה למדעי היהדות פרופ' אלי עסיס והמשנה לנשיא פרופ' יפה זילברשץ.
אגודת הידידים, או כפי שהיא נקראת בלאדינו "לוס אמיגוס דיל סינטרו לאדינו" היא גוף של פעילים שמטרתו ללוות בעצה, בניסיון ובגיוס משאבים את העשייה במרכז לחקר הלאדינו. באגודת הידידים חברים אישי ציבור עתירי מעש, אנשי אקדמיה ידועי שם ורבי מוניטין מהארץ ומחו''ל, אנשי עסקים שנושא הלאדינו קרוב לבם ואמנים שעושים לקידומה של הלאדינו בישראל ומחוצה לה. כל אלה רואים עין בעין את חזונה של אוניברסיטת בר-אילן להביא לשימורה, טיפוחה ושילובה של מורשת הלאדינו בחברה הישראלית והיהודית הבינלאומית. נשיא האוניברסיטה פרופ' דניאל הרשקוביץ אמר בטקס כינון אגודת הידידים, כי "סמלי הוא שאגודת הידידים של המרכז לחקר הלאדינו מוקמת במהלך ימי ספירת העומר. מחד אנו זוכרים את יציאת מצרים ומאידך אנו מצפים לקבלת התורה. המרכז לחקר הלאדינו כבר "יצא ממצרים" והוא עשה כברת דרך ארוכה ומרשימה, אבל כדי שיוכל לקבל את התורה במלוא החגיגיות הראויה יהיה צורך להבטיח את עתידו (מכל הבחינות) ולשם כך הוקמה אגודת ידידים".
אגודת הידידים מלווה את העשייה במרכז לחקר הלאדינו, היא מעודדת תמיכה של גורמים עסקיים ופילנתרופיים במדעני המרכז לחקר הלאדינו, והיא פועלת על מנת לקרב את הציבור הרחב למחקר המדעי ולעשייה התרבותית הייחודית של המרכז לחקר הלאדינו. 

חברי אגודת הידידים, ועמם נשיא האוניברסיטה יסייעו בהבטחת עתידו ומעמדו של המרכז לחקר הלאדינו, כאחד מגופי המחקר המדעיים המובילים בעולם מתוך הבנה כי המחקר המדעי, העשייה הציבורית ותוצריהם של אלה הם הגורמים העיקריים בקידומה של מורשת הלאדינו במדינת ישראל. מייסד המרכז והתורם ד"ר יהושע סלטי, פועל נמרצות וללא לאות כדי לתמוך בפעילות המחקרית של הלאדינו שנעשית בבר-אילן.
בעלי תפקידים: 
יו"ר - ד"ר יהושע סלטי
רכז: מר אליעד כהן


תכנית החומש של המרכז לחקר הלאדינו - לחץ כאן


 


 

 

התכנסות החורף של אגודת ידידי המרכז לחקר הלאדינו התקיימה ביום שלישי 16.12.15 בקמפוס אוניברסיטת בר-אילן.
 
תודה מקרב לב לתורמים שכבר הרימו תרומתם לפיתוחו של המרכז לחקר הלאדינו, לקראת הפיכתו למכון הבינלאומי ע"ש סלטי לחקר הלאדינו
 
טלפון: 03-5344448     |    דוא"ל:  gr.ladinocn@biu.ac.il   |     כתובת: בניין מדעי היהדות (410), קומה ג',  אוניברסיטת בר-אילן, ר"ג, 5290002