מתעניינים - תואר שני ושלישי


 
חקר הלאדינו: הרבה מעבר לשפה
(קמפיין קיץ תשע"ט)

"מכון סלטי" לחקר הלאדינו באוניברסיטת בר אילן פתח בקיץ תשע"ט (2019) בקמפיין לגיוס תלמידי מחקר חדשים לשורותיו. אנו מעוניינים להציע לימודים בתחום הלאדינו במרחב חשיבה בינתחומי. הלימודים אפשריים במסלול לתואר שני עם ובלי תזה ובמסלול לתואר שלישי. לימודים לתואר שני (עם תזה) ולימודי תואר שלישי נעשים בלוויית מנחה צמוד והם כרוכים באיתור נושא למחקר ובהתאמה מנחה. מכיוון שאנו מאמינים בבניית 'חליפה אישית' לכל לומד אנו מזמנים כל אחד מהמתעניינים לשיחה אישית עמי, שבמהלכה נוכל לשוחח, להחליף דעות, להכיר, להתרשם, לחשוב במשותף מהם הכיוונים הרצויים להמשך הדרך המשותפת ועוד ועוד.

אנו נבחן במשותף מה למדתם בלימודיכם הקודמים? מה מביא אתכם לזירה של הלאדינו? מה מסקרן אתכם? מהי מידת הפניות שלכם ללימודי המשך? האם אתם זקוקים למלגה ומה טיבה? ועוד. נברר גם מהן השפות שאתם מתמצאים בהן וכמובן שנתעניין גם במידת הידיעות שלכם בלאדינו. בהקשר הזה נאמר של"מכון סלטי" המורים הטובים ביותר והמיומנים ביותר להוראת הלאדינו, כך שאיננו מודאגים מהידיעות הראשוניות שיש לכם בשפה. תלמידי מחקר לתואר שני ושלישי נחשפים גם ללימודי ספרדית, והדבר מאפשר להם העמקה מחקרית טובה יותר. כך שאת עניין השפה 'תשאירו לנו'.

כשנשב לפגישת ייעוץ ראשונית אספר לכם על תלמידי המחקר שכבר סיימו אצלנו, ואתם תוכלו להתרשם מכיווני המחקר שכל אחד מהם בחר, תוכלו לבקר במכון שלנו ולהכיר את הצוות, את הספריות ואת המרחב החם והביתי. נבחן לעומק כל סוגיה ובסופה של שיחת הייעוץ נסכם את הפגישה בכתב ואתן לכל אחד מהמתעניינים המלצה כתובה וברורה באשר לכיווני ההמשך האפשריים עמנו.

אנו מאמינים שיחס אישי ובלתי אמצעי, אוזן קשבת והרבה תשומת לב לצד מוקפדות אקדמית ומחויבות למצוינות 'יעשו את המלאכה'.

תכנית הלימודים שלנו מתגוונת בכל שנה אקדמית, ולא פעם חברי הסגל שלנו מציעים קורסים ותכנים חדשים בהתאם להתעניינותם של הלומדים.
לצפייה בתכנית הלימודים לתש"פ לחצו כאן

הלימודים ב"מכון סלטי" נעשים בתוך המסגרת הרחבה של המחלקה לספרות עם ישראל באוניברסיטת בר אילן ובתוך המרחב התוסס של חקר מדעי היהדות באוניברסיטת בר אילן. 
אז מה נותר לכם לעשות? 
להתקשר ליפה מזכירת המכון ולקבוע עמי פגישה.
רשמו את מס' הטלפון שלה: 03-5344448

בברכת בואינה ריאושיטה,

פרופסור שמואל רפאל
ראש מכון סלטי לחקר הלאדינו
אוניברסיטת בר אילן
 
טלפון: 03-5344448     |    דוא"ל: Instituto.ladino@biu.ac.il   |     כתובת: בניין מדעי היהדות (410), קומה ג',  מסדרון מערבי, אוניברסיטת בר-אילן, ר"ג, 5290002