חקר הלאדינו: הרבה מעבר לשפה


"מכון סלטי" מציע לימודים בתחום הלאדינו במרחב חשיבה בינתחומי. הלימודים אפשריים במסלול לתואר שני עם ובלי תזה ובמסלול לתואר שלישי. לימודים לתואר שני (עם תזה) ולימודי תואר שלישי נעשים בלוויית מנחה צמוד והם כרוכים באיתור נושא למחקר ובהתאמת מנחה. מכיוון שאנו מאמינים בבניית 'חליפה אישית' לכל לומד אנו מזמנים כל אחת/ד מהמתעניינות/ים לשיחה אישית עם ראש המכון, שבמהלכה נוכל לשוחח, להחליף דעות, להכיר, להתרשם, לחשוב במשותף מהם הכיוונים הרצויים להמשך הדרך המשותפת ועוד ועוד.

אנו נבחן במשותף מה למדתם בלימודיכם הקודמים? מה מביא אתכם לזירה של הלאדינו? מה מסקרן אתכם? מהי מידת הפניות שלכם ללימודי המשך? האם אתם זקוקים למלגה ומה טיבה? ועוד. נברר גם מהן השפות שאתם מתמצאים בהן וכמובן שנתעניין גם במידת הידיעות שלכם בלאדינו. בהקשר הזה נאמר של"מכון סלטי" המורים הטובים ביותר והמיומנים ביותר להוראת הלאדינו, כך שאיננו מודאגים מהידיעות הראשוניות שיש לכם בשפה. תלמידי מחקר לתואר שני ושלישי נחשפים גם ללימודי ספרדית, והדבר מאפשר להם העמקה מחקרית טובה יותר. כך שאת עניין השפה נפתור עם הרבה מחשבה

כשנשב לפגישת ייעוץ ראשונית נספר לכם על תלמידי המחקר שכבר סיימו אצלנו, ואתם תוכלו להתרשם מכיווני המחקר שכל אחד מהם בחר, תוכלו לבקר במכון שלנו ולהכיר את הצוות, את הספריות ואת המרחב החם והביתי. נבחן לעומק כל סוגיה ובסופה של שיחת הייעוץ נסכם את הפגישה בכתב ואתן לכל אחד מהמתעניינים המלצה כתובה וברורה באשר לכיווני ההמשך האפשריים עמנו.

אנו מאמינים שיחס אישי ובלתי אמצעי, אוזן קשבת והרבה תשומת לב לצד מוקפדות אקדמית ומחויבות למצוינות 'יעשו את המלאכה'.

תכנית הלימודים שלנו מתגוונת בכל שנה אקדמית, ולא פעם חברי הסגל שלנו מציעים קורסים ותכנים חדשים בהתאם להתעניינותם של הלומדים.

הלימודים ב"מכון סלטי" נעשים בתוך המסגרת הרחבה של המחלקה לספרות עם ישראל באוניברסיטת בר אילן ובתוך המרחב התוסס של הפקולטה למדעי היהדות באוניברסיטת בר אילן

אז מה נותר לכם לעשות

להתקשר למזכירות המכון ולקבוע פגישה.
רשמו את מס' הטלפון שלה: 03-5317242

בברכת בואינה ריאושיטה,

פרופסור שמואל רפאל
יושב ראש ועד מנהל של מכון סלטי לחקר הלאדינו
אוניברסיטת בר אילן
 
חדש!!!

לימודי תואר שני במגמת "לאדינו: הובלת תרבות והנחלתה"
 
בניין מדעי היהדות (410), קומה ג', מסדרון מערבי, אוניברסיטת בר-אילן
Instituto.ladino@biu.ac.il | Tel.: 03-5317242 | Fax.: 03-7362721
Bar Ilan University, Jewish Studies Building (410) 3rd floor, Western Corridor